Vlastnosti a použitie účinných ľudových liekov na parazity

Parazity sa v ľudskom tele môžu vyskytovať aj pri dodržaní hygieny. Táto forma existencie prináša ľudskému telu veľké škody. Ľudové lieky na parazity v ľudskom tele pomáhajú zbaviť sa takéhoto spolužitiapomocou obvyklých domácich opravných prostriedkov.

Hlavné skupiny parazitov

 • prvoky (lamblia, améba, plazmódia) - spôsobujú protozoálne ochorenia;
 • helminths (pinworm, roundworm, bovine tapeworm and others) - cause helminthiases;
 • článkonožce (kliešte, komáre, vši) spôsobujú choroby prenášané vektormi.

Kliešte prenášajú kliešťovú encefalitídu a komáre prenášajú maláriu. V závislosti od lokalizácie parazita na ľudskom tele sa delia na endoparazity (hlísty, améby, lamblie) a ektoparazity (vši, kliešte, komáre).

Ktoré prvoky často parazitujú v ľudskom tele:

 • dyzentéria améb, spôsobuje ochorenie amebiázou. Ovplyvňuje hrubé črevo, zriedka vnútorné orgány;
 • lamblia (choroba giardiázy) spôsobujúca poškodenie horného tenkého čreva;
 • toxoplazma (toxoplazmóza), postihuje všetky orgány, častejšie mozog, lymfatické uzliny, oči;
 • Trichomonas vaginalis (genitourinárna trichomoniáza), miesto lokalizácie je genitourinárny systém, spôsob infekcie je genitálny.

Aké orgány ovplyvňujú helmintov:

 • ascaris (ascariasis), larva vstupuje do tenkého čreva obehovým systémom, pľúcami a potom opäť do čriev, kde sa premení na pohlavne dospelého jedinca;
 • biotopom bičíka (trichocephalosis) je hrubé črevo (slepé črevo); pinworm (enterobiasis) poškodzuje hrubé črevo; trichinella (trichinóza),
 • miestom helmintu sú kostrové svaly. Cesta infekcie - z mäsa chorého zvieraťa;
 • opisthorchus (opisthorchiasis), ovplyvňuje pankreas, žlčové cesty pečene, žlčník. Infekcia sa vyskytuje prostredníctvom mäkkýšov, surových rýb;
 • bravčová pásomnica (teniasis), ovplyvňuje telo pri konzumácii polosurového mäsa. Habitat - tenké črevo, svaly, podkožie, mozog, oči. Parazity sa líšia veľkosťou od drobných (pinworms) až po červy až do veľkosti 7 - 10 metrov(býčie červy).

tekvicové semiačka, cesnak, bylinný liek

Kedy by ste mali upratovať?

Nasledujúce príznaky môžu naznačovať infekciu červami:

 • časté bolesti hlavy a závraty;
 • neustála slabosť, únava;
 • náhle záchvaty nevoľnosti;
 • zvýšené slinenie;
 • častý hlad;
 • znížená chuť do jedla vedúca k chudnutiu;
 • bolesť svalov;
 • alergická kožná vyrážka, dermatitída;
 • škrípanie zubami a chrápanie v spánku;
 • depresia, psychologické poruchy;
 • znížená imunita, anémia;
 • tvorba papilómov, starecké škvrny;
 • praskliny na chodidlách.

Prítomnosť helmintov v tele sa dá určiť aj podľa vonkajších znakov. Pokožka infikovanej osoby sa časom mastí, s pupienkami, akné, vráskami sa objavujú skoro, pleť sa stáva matnou. U žien môže byť mesačný cyklus narušený, benígne novotvary sa objavujú v prsníku a maternici.

Príprava na očistenie tela od parazitov

Predtým, ako začnete s čistením, musíte sa ubezpečiť, že vaše telo skutočne žije s parazitmi.

Okrem všeobecne uznávaného vyšetrenia výkalov na prítomnosť vajíčok helmintov existuje aj veľa laboratórnych testov, ktoré sa používajú na diagnostiku parazitárnych infekcií. Takýto výskum sa musí vykonať, aby sa zaručilo, či existuječi sú v tele parazity a ak áno, ktoré z nich.

Približne 10 dní pred začiatkom čistenia musíte prejsť na ľahkú a zdravú stravu, vylúčiť ostré, mastné a sladké jedlá. Ak neexistujú kontraindikácie pre vegetariánstvo, v týchto dňoch môžete jesť iba ovocie, čerstvú zeleninu a čerstvo vylisované džúsy s: buničina (obsahujú viac vlákniny).

Dôležitou otázkou pri príprave na čistenie je hydratácia tela. Ideálne je, ak človek skonzumuje 2 litre denne. vodu a tiež pije bylinkové čaje.

V prípade zápchy pred čistením by sa mal tento problém vyriešiť - môžete si vziať mierne preháňadlo po dobu jedného týždňa, a ak je to neúčinné, urobte niekoľko klystírov.

Metódy čistenia tela

Existuje niekoľko alternatívnych spôsobov, ako sa zbaviť parazitov

Horké byliny

Predpokladá sa, že 80% všetkých chorôb je spôsobených parazitickými infekciami, a preto je ich pravidelné čistenie pre človeka také dôležité.

Je známe, že paraziti nemôžu tolerovať horké byliny a potraviny - to sa stalo základom receptov.

Na čistenie od najjednoduchších mikroorganizmov, ktoré vedú k metabolickým poruchám, zápalu tráviaceho traktu, zmenám v pečeni, môžete použiť trpké rastliny: palinu, zázvor, klinčeky, čierne orechy, tansy.

Tieto bylinky sa odporúčajú na prípravu čaju alebo prášku, ktoré by sa potom mali stočiť do chlebových guličiek a prehltnúť. Je veľmi jednoduché pripraviť čaj: na 0, 5 lyžičky byliniek zalejte 200 ml vriacej vody, nechajte pôsobiť najviac 10 minút, počkajte, kým sa neohrejea piť na prázdny žalúdok.

Prášok sa pripravuje mletím sušených rastlín. Je dobré pripraviť si antiparazitárne prípravky z viacerých bylín.

Druhá metóda čistenia je radikálnejšia, ale údajne účinnejšia. Jedná sa o päťdňový pôst alebo použitie moču (vlastný), ktorý môžete piť alebo robiť klystírom. Takéto postupy sa odporúčajú opakovať 4 krát. ročne.

S klystírmi

Ďalším spôsobom čistenia tela parazitov je čistenie parazitov klystírom okyslenou vodou. Procedúry sa musia vykonávať dvakrát: ráno od 5: 00 do 7: 00, večer - od 18: 00 do 19: 00.

Na klystíry sa odporúča používať vodu pri izbovej teplote, najlepšie čistenú, ale nie prevarenú.

Vodu môžete okysliť šťavou z citrónu, rakytníka, brusnice, ale najlepšie zo brusnice - ovplyvňuje nielen červy, ale aj najjednoduchšie mikroorganizmy.

Na jeden klystír potrebujete 2 litre vody, 2 lyžice. lyžice džúsu a jedna lyžica obyčajnej soli - eliminuje opuchy, ktoré sa často vyskytujú pri bežných klystíroch. Mali by ste byť pripravení na to, že po každej klystíre bude niekoľko výletov na toaletu, počas ktorých postupne vyjdú helminti. Väčšina parazitov zvyčajne vychádza naposledy.

Po ukončení procedúry sa odporúča piť pohár odvaru z harmančeka alebo 2 poháre čerstvo vylisovaného jablkového džúsu každý deň počas 10 dní, aby sa obnovili sliznice tráviacich orgánov.

Aká je podstata tradičného spracovania

Červy sa v ľudskom tele cítia celkom dobre, tu, ako sa hovorí, majú stôl aj dom.

„Domov“ môže slúžiť nielen gastrointestinálnemu traktu, ale takmer každému orgánu, až po srdce, mozog, pľúca a oči, pretože veľkosť parazitov sa líši vo veľmi širokom rozmedzí - od niekoľkých milimetrov do 25 - 30 m, pretožehovädzia pásomnica.

Na fotografiách a videách môžete vidieť, kto hniezdi v našom tele, a verte mi, tento nechutný pohľad na vás urobí nezmazateľný dojem.

Čo sa týka „stola“, je tu veľmi široký výber, pretože týchto nepozvaných hostí veľkoryso kŕmime všetkým, čo jeme.

Obzvlášť milujú sacharidy - cukor, sladkosti, koláče, pečivo, všeobecne to, čo sa deťom obzvlášť páči. Mastné sú tiež obľúbené u nich, ale neznesú všetky druhy horkých a kyslých chutí.

Toto je podstata liečby netradičnými prostriedkami: vytvorenie neznesiteľného prostredia pre hlísty, v ktorom nemôžu pohodlne existovať a reprodukovať sa.

Medzi ľuďmi už dlho bolo zaznamenané, že cesnak, chren, reďkovka, horčica, palina, kyslá kapusta, korenie, to znamená výrobky s ostrou horkou a kyslou chuťou, pomáhajú vyhnať škodcov.

Naši vzdialení predkovia netušili o žiadnych chemikáliách a vzorcoch, ktoré by spôsobovali tento alebo ten účinok na parazity. Túto skúsenosť získali stáročné pozorovania pôsobenia infúzií, odvarov, pleťových vôd z rastlín, bylín, kôra stromu atď.

Napríklad domáce recepty na rôzne hlísty zahŕňajú palinu, ktorá má najsilnejšiu prírodnú horkosť.

Ako sa však zbaviť červov tekvicovými semienkami, ktoré túto vlastnosť nemajú, a prečo sú pevne zaradené do arzenálu alternatívnej medicíny?

Moderné laboratórne štúdie preukázali, že tekvicové semená sú obzvlášť účinné proti pásomniciam a škrkavkám vďaka špeciálnej látke zvanej cucurbitin, ktorá je koncentrovaná v tenkom filme pokrývajúcom semeno.

Preto sa v alternatívnej medicíne odporúča používať tekvicové semiačka spolu so šupkou.

Za starých čias bolo bežné pripravovať bujóny a infúzie, ktoré sa podávali dospelým aj deťom niekoľkokrát do roka.

Zabitie parazitov však nie je všetko. Stále zostávajú v ľudskom tele, dokonca aj mŕtvi sú schopní spôsobiť svojim produktom rozkladu značné škody.

Druhou najdôležitejšou úlohou bolo preto odstránenie mŕtvych parazitov a spolu s antihelmintikami sa preháňadlá používali aj na úplné vyčistenie gastrointestinálneho traktu.

Ako fungujú ľudové lieky proti parazitom?

Moderná farmakológia ponúka každému jednoduchý a efektívny spôsob liečby helmintiózy:

 • identifikujte parazita, ktorý sa usadil v tele;
 • zničte nežiaduceho „nájomcu“ pomocou silného antibiotika, ktoré prekoná všetky obrany helmintov;
 • na dlhú dobu na obnovenie ľudského tela pred účinkami helmintiázy a vedľajšími účinkami liečby.

Existuje však niekoľko obmedzení. Malé deti, tehotné a dojčiace ženy, ako aj ľudia, ktorí sú vážne oslabení chorobami, sú kontraindikované pri mnohých z týchto liekov z dôvodu možných alergických reakcií a vedľajších účinkov.

Tradičné metódy boja proti parazitom fungujú iným spôsobom. V prvom rade sa snažia obnoviť činnosť tela a jeho schopnosť normálne fungovať. Paralelne s tým sa obnovuje imunita, aby to ľudské telo dokázaloprekonať sprievodné infekcie a ak je to možné, zbaviť sa parazitov svojpomocne.

Mnohé rastliny navyše obsahujú látky, ktoré sú pre človeka úplne neškodné, ale ničia parazity. A potom, čo hlísty zomrú, zostáva vyčistiť telo od zvyškov ich tiel, ako aj od všetkých produkovaných toxínovnimi.

Vlastnosti liečby ľudovými prostriedkami

Ak je po liečbe, ktorú ponúka tradičná medicína, potrebné venovať rehabilitácii ďalší čas a úsilie, potom čistenie tela od parazitov ľudovými prostriedkami to nevyžaduje. Za zváženie však stojí aj negatívum. šetriaci účinok alternatívnej medicíny.

Liečba parazitov v ľudskom tele ľudovými prostriedkami trvá dlhšie. Skutočný očistný efekt bude trvať priemerne asi mesiac.

Šetrný účinok používania ľudových receptov môže byť príliš slabý na to, aby bojoval proti parazitom, ak bolo zahájené napadnutie hlístami. V tomto prípade nemôžete robiť bez liekov a lekárskeho dozoru a je lepšie používať iba bylinkyna udržanie sily tela a urýchlenie rehabilitácie.

Očista od parazitov ľudovými prostriedkami vyžaduje pomerne veľkú investíciu času a úsilia pri príprave infúzií a odvarov, ako aj pri iných liečebných procedúrach. Užívanie piluliek je oveľa jednoduchšie.

Liečba ľudovými prostriedkami bude úplne zbytočná, ak nezmeníte svoj životný štýl a svoje zvyky. Aby ste sa parazitov účinne zbavili, je nevyhnutné držať diétu. Je tiež dôležité vzdať sa nikotínu a alkoholu, aby to neprekážalovaše zotavenie.

Aj keď každý vie, ako očistiť telo od parazitov od zeleniny, bylín a minerálov, nebude súhlasiť so zmenou života prechodom na novú stravu a činnosť, ktorá im poskytne všetko potrebné na liečbu. A bez takýchto zmien ľudliek bude neúčinný.

Ľudové lieky na červy

Ako metóda antiparazitárnej liečby používa tradičná medicína:

 • klystír;
 • gadgety;
 • pitie bylinkových čajov a infúzií;
 • diétne jedlo;
 • príjem suchých bylinkových čajov atď.

U dospelých

Dospelí môžu ľahšie tolerovať postup na čistenie čriev klystírmi, je pre nich ľahšie vydržať liečbu antihelmintickými liekmi nepríjemnej chuti, preto ľudové lieky na červy u dospelých zahŕňajú mnoho bylín s horkou alebo drsnou chuťou: palina, tansy, skorocel, klinčeky. Súčasne je dospelý organizmus často zaťažený hromadou chorôb, preto bude existovať viac kontraindikácií pre liečbu jedným alebo druhým prostriedkom ako u detí. Mnohé bylinky nemôžu užívať tehotné ženy, ľudia sžalúdočné choroby, vysoký krvný tlak.

U detí

Rastlinné oleje, tekvicové semená, čerstvo vylisované zeleninové a ovocné šťavy sa považujú za najefektívnejšie antiparazitárne látky pre dieťa. Používajú sa ako samostatné lieky v kombinácii s inými pomocnými prírodnými látkamilieky:

 1. Oleje (tekvicové, konopné, ľanové, hroznové semienko) sú účinné pri liečbe enterobiózy. Na boj proti tejto invázii sa používajú tampóny nasiaknuté olejom, ktoré sa v noci zavádzajú do konečníka a uzatvárajú tak konečník. Postup sa opakuještyridsať dní.
 2. Bodliak, orech, marhuľa, hrozno, melón, céder, konope alebo ľanový olej sa deťom podávajú dvakrát denne, po lyžičkách, pred jedlom.
 3. Tekvicové semiačka obsahujú aminokyseliny, ktoré sú škodlivé pre hlísty. Deťom sa podáva 150-300 gramov surových semien: 150 - až sedem rokov, 200 - až desať, 300 - staršie deti.
 4. Čerstvo vylisovaná šťava z mrkvy, repy, reďkovky, kapusty, granátových jabĺk sa zmieša s medom, vezme sa na prázdny žalúdok, dve polievkové lyžice (polievkové lyžice). Uhorka z kyslej kapusty, jablčného octu, šípkový nálev pomáha zbaviť sa červov.
tekvica a tekvicové semienka

Ako odstrániť parazity pomocou tekvicových semien

Toto je starý ľudový liek na črevné parazity. Semená sa dajú jesť jednoducho, ale lepšie sú recepty.

Rozdrvte 300 gramov semien v mixéri.

Pridajte do nich malé množstvo studenej prevarenej vody, aby ste získali kašovitú hmotu.

Túto zmes premiešajte s jednou lyžicou medu a všetko ju skonzumujte do hodiny na prázdny žalúdok.

Po 3 až 4 hodinách musíte urobiť klystír alebo užiť preháňadlo.

Aktívnejší prípravok je možné získať pridaním najmenej 6 strúčikov mletého cesnaku k rozdrveným semenám a tiež medu. Táto kaša sa lúhuje 12 hodín a užíva sa jedna polievková lyžica nalačno.

Môžete jesť až po 3 hodinách. Celý 4-dňový liečebný cyklus pomáha zbaviť sa akýchkoľvek črevných parazitov. Tekvicové semiačka neobsahujú žiadne toxické látky, takže ich ošetrenie je povolené pre deti a tehotné ženy.

Peeling s cesnakovou šťavou a tinktúrou paliny

Cesnak obsahuje phytoncides - látky, ktoré rastliny používajú na svoju ochranu pred patogénnymi mikroorganizmami a prvokmi. Phytoncides zabíjajú parazity. Na ošetrenie sa používa cesnaková šťava. Užívajte trikrát denne, počínajúc piatimi kvapkami, zvýšenie dávky na 15 ml.

Baktericídne vlastnosti cesnaku sú známe už dávno. Je schopný zničiť nielen červy, ale aj všetku patogénnu flóru v tele: huby, baktérie, vírusy. Cesnak slúži ako dobré profylaktikum proti rozvoju parazitárnych infekcií, je v malommnožstvá môžu byť dané deťom.

Cesnakové klystíry pripravené vo vode alebo mlieku sa používajú na cielené ničenie červov:

 • na prípravu cesnakovej vody, premiešajte hlavičku cesnaku, nalejte do nej prevarenú vodu, trochu trvajte na tom, aby ste preceďte:
 • v druhej verzii je potrebné variť niekoľko strúčikov cesnaku v pohári mlieka do mäkka, vychladnúť a potom filtrovať - ​​takéto klystíry sa môžu dať deťom: pre dieťa stačí 100 ml vývaru, pre dospelého - 200 ml.

Čistenie klystírom by sa malo robiť v noci po dobu jedného týždňa.

Cesnaková tinktúra na koňaku má dobré antiparazitárne vlastnosti. Na jeho prípravu budete potrebovať 400 g cesnaku a 1 liter brandy. Cesnak je potrebné očistiť, trochu nakrájať a potom poliať koňakom. Trvajte na tme po dobu 3 týždňov. trvaťna prázdny žalúdok na polievkovú lyžicu 1 krát denne. Tinktura stačí asi 2 mesiace - to je kurz. Čistenie sa vykonáva najviac raz za dva roky.

Palina, podobne ako cesnak, obsahuje fytoncídy a bojuje proti parazitom.

V ľudovom liečiteľstve je to prvý prostriedok proti parazitom. Existuje pomerne málo možností použitia paliny a všetky sa dajú ľahko pripraviť:

 1. Vývar. Lyžicu suchých bylín zalejte vriacou vodou (200 ml), trochu trvajte alebo vydržte pol hodiny vo vodnom kúpeli. Ochlaďte a pite v niekoľkých fázach.
 2. prášok. Môžete použiť hotový farmaceutický výrobok alebo pripravený sám - sušené rastliny spolu s kvetmi, listami, koreňmi stačí pomlieť v mlynčeku na kávu. Vezmite prášok dvakrát denne pol hodiny pred jedlom. Môžepiť vodu alebo pridať do čaju, džúsu. Trvanie liečby - mesiac.
 3. Tinktúra. Nalejte suchú drvenú trávu alkoholom: 5 lyžíc trávy na pol litra alkoholu. Trvajte na tom, aby ste neboli vystavení slnečnému žiareniu 10 dní, potom ich prefiltrujte. Vezmite dvakrát denne na polievkovú lyžicu. Neodporúča sa na srdcové choroby a problémyso žalúdkom.

Očistenie tela parazitov ricínovým olejom a koňakom

Tandem týchto výrobkov ľudia často používajú na vyhnanie parazitov. Existuje názor, že z koňaku sa červy opíjajú a strácajú schopnosť pripútať sa k črevným stenám. A ak v tejto chvíli pijete ricínový olej - dosť silné preháňadloznamená, že dôjde k intenzívnemu čisteniu čriev, počas ktorého spolu s obsahom vyjdú aj intoxikované červy.

Na čistenie sa používa vysoko kvalitný koňak a ricínový olej (predávaný v každej lekárni). Na prázdny žalúdok musíte vypiť 50 g brandy a oleja a potom ho umyť sladkým teplým čajom - spôsobí, že červy vylezú z odľahlých kútov. O pár minút, pod vplyvom ricínového oleja dôjde k prirodzenému čisteniu čriev.

Podľa recenzií, parazity nie vždy vyjdú počas prvého zákroku - v niektorých prípadoch až po treťom alebo dokonca piatom, takže by ste sa mali očistiť, až kým nevyjdú všetci červy. V prípade potreby si môžete urobiť prestávku niekoľko dní, potom pokračujte v postupoch.

80 ml dobrého koňaku a 80 ml ricínového oleja (deti do 5 rokov - 20 ml, do 10 rokov - každé 40 ml, do 15 rokov - každé 60 ml) vypiť zmes jedným dúškom. Neexistuje žiadny pocit intoxikácie, žalúdok neoslabuje a nebolí, ale na druhý deň bude stolica tekutá. Uvidíme, čo tam jevyjde.

Tento postup by sa mal vykonať trikrát za sebou, raz v noci, aby sa zaručil dobrý výsledok. Faktom je, že v noci tieto stvorenia opúšťajú pečeň a ďalšie miesta v črevách, aby „jedli“, jedli s potešením a opili sa, a bez toho, aby mali čas znovu sať ariedka stolica vylieta.

Klystíry na čistenie sódy sú účinným ľudovým liekom na parazity

Pri tomto postupe je dôležité nielen správne zloženie, ktoré sa zavedie do čreva, ale aj samotný postup. Pred a po udalosti je potrebné urobiť si obyčajný čistiaci klystír pomocou obyčajnej vody.

Postupný postup:

 • vopred si pripravte alkalický roztok. Za týmto účelom zriedte 30 gramov sódy bikarbóny v 800 ml vody. Zmes sa zahreje na asi 40 stupňov;
 • zásoba na 2 porcie 2 litre čistej vody pri teplote mierne nad 20 stupňov;
 • začať s jednoduchým klystírom. zaveste vodu pomocou hrnčeka Esmarcha a držte ju v sebe tak dlho, ako to pôjde. Vyprázdnite sa;
 • potom naneste roztok sódy. Zadajte to rovnakým spôsobom a skúste vydržať pol hodiny. po uplynutí času vyprázdnite črevá;
 • Nakoniec postup opakujte s čistou vodou.

Pamätajte, že ak pri používaní klystýru sódy pocítite neznesiteľnú bolesť a pri vyprázdňovaní sa budete cítiť príliš prudko, mali by ste okamžite prestať čistiť. Ak chcete postup opakovať, je potrebné znížiť množstvo sódy.

Štandardná schéma pre udalosť čistenia sódy klystírom spočíva v jej použití každý druhý deň. Počet injekcií dosahuje 7-krát. Počas tejto doby by sa mala dodržiavať ľahká strava.

Čistenie sódou sa uskutočňuje v troch fázach a zahŕňa klystíry: dve čistenie a jednu roztokom sódy. V prvom štádiu sa črevá premyjú klystírom osolenou vodou: v 2 litroch prevarenej a potom ochladenej na 20 stupňov vody, rozpustite 2 polievkové lyžice soli.

Ďalším krokom je klystír sódy bikarbóny. Na jeho prípravu je potrebné rozpustiť lyžicu sódy v 800 ml teplej vody (40 stupňov).

Nakoniec sa urobí čistiaci klystýr podobný prvému. Pre lepšiu účinnosť sa odporúča do vody pridať čerstvú citrónovú šťavu.

Liečba sa vykonáva každý druhý deň. Očistný kurz pozostáva z 8 procedúr a trvá 16 dní. Čistenie v troch krokoch trvá asi hodinu a pol.

Karafiát a ochrana proti škodcom tansy

Ako sa zbaviť klinčekov doma parazitmi? Klinčeky sú schopné dezinfikovať orgány, ktoré sú náchylné na zničenie parazitmi a ničia nielen dospelé červy, ale aj larvy.

Zdravotníci odporúčajú používať prízemné púčiky na liečbu napadnutia s cieľom dosiahnuť najvyššiu účinnosť. Dávka je 1 polievková lyžica nasekaného klinčeka denne. Prášok zapite vodou.

Tradičné metódy boja proti parazitom tiež používajú liečivé prípravky s tansy. Pomocou tejto rastliny je možné oslobodiť telo od parazitov doma, pretože tansy obsahuje horké látky, ktoré sú negatívneovplyvňujú mnoho druhov parazitov.

Horkosť ich vyháňa z človeka, pretože prítomnosť prostredia naplneného cukrom a sacharidmi sa považuje za žiaduce podmienky pre vývoj parazitických organizmov.

Ako očistiť telo parazitov ľudovými prostriedkami? Existuje jednoduchý a efektívny recept:

 • 2 lyžice sušených kvetov tansy zalejte litrom vriacej vody;
 • nechajte tekutinu stáť jednu hodinu a potom preceďte;
 • výslednú infúziu vezmite pred jedlom trikrát do polovice pohára klepaním.
vlašské orechy

usmrcovanie parazitov vlašskými orechmi

Vlašské orechy sú ďalším účinným ľudovým liekom na parazity.

Červov sa najjednoduchšie zbavíte, ak budete jesť čisté vlašské orechy. Táto metóda však pomáha z preventívneho hľadiska ako ajpo agresívnejšej likvidácii červov. Napríklad keď potrebujete konsolidovať výsledok. Olúpané orechy by sa mali konzumovať 3krát denne, počas raňajok, obeda a večere.

Odporúča sa zjesť 6 jadierok v jednom jedle. Priebeh liečby touto metódou trvá 3 dni, potom sa urobí prestávka po dobu jedného týždňa a kurz sa znova opakuje. Je potrebné poznamenať, že vlašské orechy sú veľmi výživným produktom, preto sú v priebehu rokadiéty by to mali používať opatrne.

Orechová tinktúra. Toto je efektívnejší spôsob, ako sa červov zbaviť doma. Orechovú tinktúru si môžete pripraviť sami, alebo si kúpiť hotovú v internetovom obchode. Ak chcete použiť vlastný recept, potrebujetevezmite 4 lyžice nasekaných orechov, zmiešajte s alkoholom, ktorý zaberie 500 ml, a nechajte pôsobiť 21 dní. Infúziu pravidelne pretrepávajte, uchovávajte na chladnom a tmavom mieste, nie však v chladničke.

Potom tinktúru sceďte a užite 2 polievkové lyžice trikrát denne. Priebeh liečby trvá 1 týždeň, medzi dávkami sa odporúča užívať preháňadlo. Takáto tinktúra sa dá kúpiť hotová a s liečbou sa môže okamžite začať. Pomáha dospelým aj deťom. Odporúča sa používať nielen na liečbu červov, ale aj na prevenciu ich výskytu.