TYPY PARAZITY V ĽUDSKOM TELE

parazity u ľudí

Moderná medicína sa stále prikláňa k parazitárne teória chorôb a dokazuje, že keď live parazity v ľudskom tele, je pravidelnosť vo vývoji rôznych typov porušenie. Existuje vyše 300 známych organizmov, čo vedie parazitného spôsobu života na povrchu kože a vo vnútri. Všetky typy parazitov majú odlišné životné cykly, mechanizmy parazitizmu, no jedna vec ich spája — parazitárne choroby spôsobiť veľké škody na ľudí.

Klasifikácia typov parazity v ľudskom tele

Tam je rozdelenie medzi true a false parazitizmu. Prípadoch, keď v pešti na ľudské parazitov nie je pravda, škodlivé, ak omylom prehltnuté, nájdete o. Príklady sú hmyzu a aquabelle) v nosohltana alebo ucho pasáže. Vzhľadom na riziko rozsiahle škody, upchatie dýchacích ciest požadované núdzové odstraňovanie škodcov. Liečba pravda, parazitizmu hlavne drog závisí od druhu škodcu.

Parazity žijúce na povrchu tela a vonkajšie orgány

Organizmy, ktoré sú parazitické na povrch kože, vši, roztoče, bedbugs, určité druhy múch, komárov. Spôsobiť škody na ľudí tým, hmyzom, tvoriť v koži kolónie, spôsobuje kožné lézie. Parazity sú vážnou hrozbou pre ľudí, ako prenášači infekcií a vírusy, ako encefalitída, malária, brušný týfus, mor, antraxu.

Najjednoduchšie

Tento malý parazit u ľudí, pozostávajúce z jednej bunky a parazit v rôznych orgánov a tkanív, spôsobuje závažné ochorenie, často chronických. Najznámejšie sú améby, Giardia, Toxoplasma. Cesty parazity sú rôznorodé, a to najmä prostredníctvom jedla a vody. Niektoré druhy spôsobujú smrteľné choroby, napríklad určitý druh améby, ktoré žije vo vode a príčiny primárne amoebic meningoencephalitis.

Červy

V skupine helminth druhov parazitické červy žijú v vnútorných orgánov živých organizmov. Sú dosť veľké na to, žijúci v tele parazity môžu spôsobiť závažné poškodenie tkanív a orgánov, a ak sa nelieči, dokonca spôsobiť smrť.

Tam sú také typy parazitov v tele:

 • Roundworms, háďatká, sú od 1-2 mm (Trichinella) až po niekoľko desiatok centimetrov (roundworm). Niektoré druhy, ako je Ancylostoma, preniknúť kožou.
 • Flukes, ploché červy, populárno nazvaný "flukes", pretože prísavky na tele. Infekcie dochádza prostredníctvom požitie infekčný formami parazita rozvoj v tele medziprodukt hostiteľa alebo vo vode.
 • Najväčší helminths, cestodes, lepšie známy názov — tapeworms alebo apni. Existuje viac ako 10-15 m (hovädzie tapeworm), a najväčší zástupca, tapeworm široký, dosahuje viac ako 20 m. Priebežné hosť a zdrojom infekcie sú zvyčajne hospodárskych zvierat.

Lokalizácia, kde žijú, ako parazity

Existuje niekoľko foriem lokalizácie. Prechodný pobyt znamená, lokalizácia parazita v tele v období cyklus vývoja. Stacionárne formu, keď parazity sú v organizme žiť jeho celého životného cyklu, ktorým vajcia v ľudskom tele a nevyžadujú pre ich dospievanie stredne hosť. Tranzit forme lokalizácia je obdobie sťahovania parazit na biotop.

Pre diagnostiky a liečby je dôležité brať do úvahy aj tvar a lokalizáciu. Umiestnenie je rozdelený na 2 hlavné skupiny. Prvá skupina sú parazitické na koži organizmov. Parazity vo vnútri človeka, ovplyvňuje vnútorné orgány, druh, ktoré môžu žiť na kosti, tkanív a tekutín predstavujú skupinu endoparasites, obsahuje prvoky a helminths.

Parazity v a na ľudskú pokožku

Interné ľudské parazity sú rozdelené do 2 typy — parazity tkanív a parazity a brušné orgány spojené s vonkajším prostredím. Tam sú atypické formy infekcie, keď parazity dostať do neobvyklé, jej druh biotopu, čo sťažuje diagnostiku a liečbu, najmä v lézie mozgu.

Parazity žijúce na povrchu tela a na vonkajšie orgány majú dva hlavné spôsoby parazitizmu, dočasné a trvalé. Škodcov nie žijú na koži živých bytostí, napájané cez hmyzom sú dočasné a nebezpečným infekciám. Parazity žijúce na ľudskú pokožku, vplyv na integritu epitelu, spôsobujú kožné choroby.

Najviac sa stretol typy

Spoločné parazity, ktoré žijú na koži, sú príčinný agent svrabom — svrbenie roztoč, vši, ktoré spôsobujú pediculosis a kožných tick — patogén demodicosis. V jarnom a jesennom období, existujú kliešte, ktoré žijú v pole a les. Z najjednoduchších najčastejšie typy parazitov v človeka, ako Giardia, Toxoplasma, Trichomonas, améby, Plasmodium. Červy sa týka spoločnej hovädzieho dobytka a ošípaných tapeworm a najväčšie — a tapeworm. Medzi borovicové je často diagnostikovaná roundworm, pinworm, Trichinella, vlasoglavy. Motolíc bežných pečene medzi takéto osobnosti patrí a krkonôš.

Bežné príznaky napadnutia

Keď parazit, vajcia alebo dospelí parazitické organizmy dostať do ľudského tela, tam prichádza inkubačná doba, počas ktorej parazitárne infekcie môže byť asymptomatická. Príznaky viditeľné ectoparasites od pokožky, alergické vyrážky, rany, svrbenie. Identifikovať endoparasites ťažšie, parazitické ochorenia, často majú príznaky podobné ako pri iných ochorení. Primárne príznaky sú spôsobené pôsobením toxínov je často vnímané ako dôsledok overwork a ignorované.

Signál pre diagnózu je vznik týchto symptómov:

 • alergické reakcie na odpadové produkty parazitov;
 • anémia;
 • bolesti hlavy;
 • causeless poruchy spánku;
 • dyspepsia;
 • častá nevoľnosť, bolesti v bruchu;
 • na narušenie tráviaceho traktu;
 • zvýšenie telesnej teploty;
 • bolesť v pečeni alebo zvýšiť tela;
 • časté causeless bolesť kĺbov, svalov;
 • dlhodobé ochorenie, nie je spojený s inými diagnostikované choroby.

Diagnóza

Ak chcete zistiť ectoparasites v koži je možné prostredníctvom vizuálnej kontroly a mikroskopické analýzy tkaniva. Na komplikujú diagnóza môže vážne alergické reakcie a sekundárne infekcie, ktoré vyzerajú ako kožné choroby, ktoré nemajú parazitárne pôvodu.

Okamžite zistiť prítomnosť endoparasites je oveľa ťažšie, zoznam parazity v ľudskom tele presahuje stovky druhov vyžaduje komplexnú diagnostiku, ktorý sa skladá z niekoľkých testov a postupov:

 • Všeobecné analýzy krvi;
 • immunoassay krvný test;
 • vyšetrenie stolice;
 • CT a ultrazvuk, čo vám umožní rýchlo identifikovať veľké druhy;
 • analýza duodenal obsah;
 • štúdia vylučovanie dvanástnika 12.

Lieky a liečebné

Liečba parazitárnych chorôb musí byť integrovaný, určený lekár na základe laboratórnych analýz a jednotlivých pacientov. Je to kvôli vysokej toxicite lieky, potrebné pre pravidelné monitorovanie pacienta. Self-liečebné môže mať negatívne dôsledky, spôsobiť život ohrozujúce komplikácie. Ak parazity v človeku sú lokalizované nie sú obvykle identifikovať riziká a procedúr bez špecialista nemožné.

Terapeutické opatrenia sú rozdelené do troch etáp. Tréningové fázy je povinný odstrániť toxíny z tela, zmiernenie akútnych príznakov a chráni vnútorné orgány pred škodlivými účinkami liekov. Pre tieto účely, predpísané lieky, špeciálne lieky na čistí telo, antibiotiká, diéta.

Druhá fáza je zničenie parazitov, sa začal, keď stavu pacienta je stabilný. Veľké červy, ako napríklad hovädzie tapeworm a hlavných škodcov v vnútorných tkanív sú často odstránený chirurgicky. Pre trvanie lekárske samozrejme ovplyvňuje životný cyklus jednotlivcov, rozsah lézie.

Tretia etapa je zameraná na obnovu tela a zabrániť opätovnej infekcie. V prípadoch mierne napadnutia je pomerne jednoduché zdravotné ošetrenie. Parazitárne choroby človeka môžu vyžadovať dlho liečbu a obnovu, zastavenie lieky počas liečby spomaľuje proces hojenia.

Preventívne opatrenia

V srdci prevencia spočíva v osobnej hygieny, manipulácia s jedlom a čistej pitnej vody, dodržiavanie hygienických noriem pri varení mäsa a rýb. Opatrní by mali byť uplatňované pri plávaní v sladkej vode, kde parazit obrovské množstvo nebezpečných škodcov. Ochrana proti ectoparasites je použitie kvalitných hmyzu repelenty, aby sa zabránilo kontaktu s nakazenými ľuďmi a objekty.

Najnebezpečnejšie sú považované za škodcov nájsť v trópoch a teplých krajín pri plánovaní cesty na také miesta, by mali byť starostlivo chrániť pred hmyzom. Všetky parazity žijú v našom tele sú hrozbou pre zdravie a preventívne opatrenia, ktoré zabránia tomu, aby vážne parazitárne infekcie.