Ako sa zbaviť parazitov doma?

parazitov v ľudskom tele

Parazity sú organizmy, ktoré žijú a vyvíjajú sa na úkor iných organizmov. Žijúci v človeku konzumujú živiny a vitamíny určené pre svojich hostiteľov.

Odpadové produkty sú vylučované jedy a toxíny. Osoba infikovaná parazitmi bude systematicky strácať živiny potrebné pre normálne fungovanie tela. Okrem toho zažije ďalšiu záťaž, spracovanie odpadových produktov, ktoré vypúšťajú neželaní spolubývajúci.

V ľudskom tele môže žiť viac ako 100 druhov parazitov. Môžu mať rôzne tvary a veľkosti od mikroskopických jednobunkových, až po červy dlhé niekoľko metrov. Podľa WHO spôsobujú parazity a následky ich života v ľudskom tele asi 80 percent všetkých ľudských chorôb. Podľa niektorých správ je až 95 % populácie našej krajiny nositeľmi rôznych foriem nepríjemných spolubývajúcich, takže môžeme pokojne povedať, že s parazitmi sa stretáva každý človek, či chce alebo nie.

Spôsoby a prostriedky infekcie parazitmi

Môžete sa nakaziť červami rôznymi spôsobmi:

 • Jedným z nich je jedlo. Larvy červov nájdeme v mäse, surovej údenej šunke, klobáse či rybách. Môžu sa nachádzať na povrchu neumytej zeleniny alebo ovocia, ako aj zelene.
 • Druhým zdrojom nebezpečenstva sú domáce zvieratá. V tele milovaných domácich miláčikov môže žiť veľké množstvo parazitov. Ich vajíčka sa dostávajú do prostredia výkalmi a zvieratá ich nosia na srsti alebo labkách po celom dome.
 • Ďalším spôsobom infekcie domácnosti sú predmety, ktoré sa odovzdávajú z ruky do ruky, napríklad peniaze.

Zistiť cudzorodú prítomnosť vo vašom tele pomocou intuície bez ďalších vyšetrení je takmer nemožné. Koniec koncov, parazit sa pokúsi skryť svoju existenciu akýmikoľvek prostriedkami pre svoje prežitie. Aké sú znaky ich prebývania v ľudskom tele? Tento zoznam je dlhý a rôznorodý.

 • Črevné problémy, ako je hnačka, zápcha, nadúvanie a plynatosť.
 • Kožné problémy, vrátane žihľavky, vyrážok a alergií.
 • Bolesť svalov a kĺbov.
 • Anémia.
 • Nervozita, migrény, poruchy spánku.
 • Brúsenie zubov.
 • Neustála únava.

Parazity môžu dokonca spôsobiť také zdanlivo nesúvisiace ochorenia, ako je bronchiálna astma, ekzém, psoriáza, diabetes mellitus a epilepsia. Dokonca aj nenarodené dieťa sa môže nakaziť parazitmi od svojej matky.

Spôsoby liečby helmintov doma

S vedomím tohto všetkého si možno uvedomiť globálny rozsah infekcie parazitmi. Okrem toho je problém intímneho charakteru, takže mnohí sa pri návšteve lekára cítia zahanbene alebo nepríjemne. Preto vyvstáva samotná otázka: "Ako sa vysporiadať s parazitmi doma? ". Môžete použiť tradičné metódy alebo dôverovať tradičnej medicíne.

Lekárske metódy

Moderná medicína ponúka veľa liekov na vypudenie červov. Nepopierateľnou výhodou takýchto liekov je ich jednorazové použitie. Nikdy by ste ich však nemali brať sami. Každý z nich má zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Len lekár môže predpovedať účinok lieku na telo.

Ale liečba helmintiázy pomocou liekov nie je vždy možná. Preto sú tieto lieky prísne kontraindikované pre tehotné ženy. V takýchto prípadoch prichádza na záchranu tradičná medicína.

Osvedčené a bezpečné ľudové metódy

 • Nie je žiadnym tajomstvom, že cesnak je jedným z najlepších prostriedkov proti červom. Vedeli o tom faraóni starovekého Egypta už pred niekoľkými tisíckami rokov, liečitelia v starovekej Indii, takí moreplavci ako Kolumbus a Magellan a dokonca aj Hippokrates používali cesnak na vyháňanie parazitov.
 • Ďalším známym liekom sú tekvicové semienka. Cucurbitin - vzácna aminokyselina v nich obsiahnutá, poskytuje antihelmintický účinok. Musia byť ale surové s vnútornou zelenošedou škrupinou. Pre dospelého stačí rozdrviť 300 gramov a pridať tam trochu vody a medu. Musíte jesť zmes na prázdny žalúdok a po hodine urobiť klystír.
 • Rôzne bylinky a ich odvary účinne pomáhajú zbaviť sa červov. Ide o palinu, ľubovník bodkovaný, tansy, púpavu, tymian a iné. Odvary a infúzie sa zvyčajne používajú na prázdny žalúdok 30 minút pred jedlom.

Vyššie opísané ľudové prostriedky sú len malou časťou metód používaných doma na zbavenie sa parazitov. Za zmienku tiež stojí, že červy sa boja červenej zeleniny a ovocia, ako je mrkva a granátové jablká, klinčeky, škorica, vlašské orechy. Príroda okolo nás vytvorila stovky spôsobov prírodnej liečby.

Prevencia na záchranu života

Keď už hovoríme o parazitoch, nemožno nespomenúť dôležitosť prevencie problému. V prvom rade je dôležité dodržiavať hygienu. Pravidelné umývanie rúk, zeleniny, ovocia bolo a bude účinné v boji proti parazitom v domácnosti.

Správna starostlivosť je potrebná aj pre domáce zvieratá. Dôkladné čistenie podnosu a pravidelná prevencia helmintiázy u zvierat ochráni vás a vašu rodinu pred nepríjemným problémom.

Užívanie doplnkov stravy

Dôležitú úlohu zohrávajú aj doplnky stravy. Takéto lieky prispievajú k celkovému zdraviu, zlepšujú trávenie a zvyšujú tón celého organizmu, ničenie parazitov a ich rýchle odstránenie. Rôzne doplnky stravy sú vhodné na liečbu aj prevenciu, pozostávajú výhradne z bylinných extraktov, sú zdravotne nezávadné a nemajú takmer žiadne kontraindikácie na užívanie.

Tvárou v tvár problému helmintiázy nie je potrebné zúfať a hanbiť sa. Konzumáciou správnych produktov, dodržiavaním hygienických pravidiel, užívaním doplnkov stravy alebo v prípade potreby liekov sa s problémom určite vyrovnáte a ochránite sa aj v budúcnosti.