Tekvicové semienka pre červy

Existuje mnoho spôsobov, ako sa vysporiadať s helmintmi a inými črevnými parazitmi. Lieky sú vysoko účinné, ale ich užívanie je často sprevádzané výskytom vedľajších účinkov. Okrem toho, vzhľadom na vysokú toxicitu, takéto lieky spôsobujú značné poškodenie tela. Ako alternatívu možno na odstránenie tohto problému použiť ľudové prostriedky, napríklad tekvicové semienka na červy. Semená tejto užitočnej zeleniny pôsobia nie horšie ako anthelmintické lieky, ale nespôsobujú nežiaduce reakcie a majú tonizujúci účinok.

Od akých parazitov pomôže tekvica?

tekvicové semienka pre červy

Hlavnou účinnou látkou, ktorá pomáha odstraňovať červy a iné parazity z tela, je cucurbitín. V skutočnosti je táto látka slabým jedom, ktorý má toxický účinok na vajíčka, larvy a samotné parazity, ktoré žijú v orgánoch gastrointestinálneho traktu. Pri pôsobení zložky strácajú helminty schopnosť reprodukovať, znášať vajíčka a tiež sa pripájať k črevnej sliznici. Po určitom čase sa parazity neutralizované jedom vylúčia z čriev počas peristaltiky.

Na dosiahnutie najvýraznejšieho účinku sa odporúča užívať tekvicové semienka z parazitov spolu s preháňadlami a robiť čistiace klystíry. Pri vykonávaní liečby je potrebné zvážiť nasledujúce body:

 • najviac zo všetkého cucurbitin sa nachádza v šupke tekvicových semienok, ako aj vo filme, ktorý oddeľuje šupku od jadra. Preto lekári odporúčajú pripravovať odvary a nálevy na tekvicu z nelúpaných semien;
 • Cucurbitin nezabije parazity úplne, ale len dočasne ich paralyzuje. Na očistenie tela od červov a červov sa nezaobíde bez preháňadiel, inak niektoré červy zostanú vo vnútri. Po ukončení terapie sa začnú opäť množiť.

Lekári tvrdia, že cucurbitin má škodlivý účinok na takmer všetky druhy parazitov. Látka je schopná neutralizovať milimetrové aj metrové červy. Odstránenie veľkých parazitov však zaberie viac času. Lieky pripravené na báze tekvicových semien pomôžu očistiť telo dospelého a dieťaťa od nasledujúcich druhov parazitov:

 • Škrkavky: bičíkovce, škrkavky, trichinely, škrkavky.
 • Pásomnice: pásomnice, bravčové a hovädzie pásomnice.
 • Motolice: Giardia, motolice sibírske, motolice pečeňové.

Tekvicové semienka tiež pomáhajú pri liečbe giardiózy spôsobenej prítomnosťou giardie.

Výhody užívania tekvicových liekov

tekvicový olej na červy

Použitie tinktúr a odvarov na báze tekvicových semien v boji proti červom má tieto výhody:

 • bezpečnosť. Cucurbitin pôsobí ako toxín na pásomnice a škrkavky, no táto zložka je pre človeka neškodná. Môžete s ním piť lieky pre dospelých, deti a ženy, ktoré sú v pozícii. Pri dodržaní všetkých odporúčaní je zaručené, že terapia nespôsobí vedľajšie účinky;
 • dostupnosť. Tekvica je lacná zelenina, ktorá sa predáva v obchodoch po celý rok;
 • prínos pre telo. Tekvicové semená obsahujú užitočné stopové prvky a vitamíny potrebné na udržanie zdravia.

Pri pravidelnej konzumácii semien tejto zeleniny je telo nasýtené:

 • vitamíny skupiny B. Stimulujú činnosť nervových buniek, priaznivo ovplyvňujú duševnú činnosť;
 • polynenasýtené mastné kyseliny. Posilňujú a zahusťujú kapiláry, pôsobia antiskleroticky. Pri nedostatku polynenasýtených mastných kyselín sa znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení;
 • zinok. Urýchľuje metabolické procesy a posilňuje imunitný systém. Zinok sa tiež aktívne podieľa na procese krvného obehu;
 • fosfor. Zodpovedá za metabolizmus bielkovín a sacharidov, udržiava acidobázickú rovnováhu. Tekvicové semienka obsahujú 3x viac fosforu ako ryby.

Recepty

Existuje veľa spôsobov, ako použiť tekvicové semienka z parazitov. Môžu byť použité nasledujúcim spôsobom:

 • surové, bez predbežnej úpravy;
 • sušené (semená sa sušia na čerstvom vzduchu prirodzeným spôsobom);
 • vyprážané soľou;
 • vyprážané olivovým olejom a soľou;
 • pečené v rúre;
 • vo forme oleja.

Semená možno použiť aj ako základ na prípravu čaju. Za týmto účelom zalejte 2 polievkové lyžice semienok 600 ml horúcej vody a na miernom ohni duste 30 minút. Po uplynutí tejto doby je výrobok pripravený na použitie. Na zlepšenie chuťových vlastností vareného čaju možno použiť cukor, vanilku alebo škoricu.

Klasickým spôsobom boja proti červom je zjesť ráno, popoludní a večer pohár lúpaných tekvicových semienok. Zároveň je vhodné ich užívať nalačno. Trvanie liečby je 3 týždne. Tento spôsob čistenia tela od parazitov milujú najmä deti, pretože tekvicové semienka nevnímajú ako liek.

Na poznámku! Na prípravu akéhokoľvek antiparazitárneho lieku, bez ohľadu na zvolenú receptúru, sú vhodné iba nelúpané semená. Lúpané tekvicové semienka rýchlo oxidujú a strácajú svoje liečivé vlastnosti.

S medom

tekvicové semienka s medom na červy

Helminty z tela odstránite liekom pripraveným z tekvicových semienok zmiešaných s medom. Včelí produkt v tomto prípade pôsobí ako mierne preháňadlo a zároveň zlepšuje chuť lieku. Je potrebné pripraviť liek z nasledujúcich zložiek: 300 g lúpaných tekvicových semien a polievková lyžica čerstvého lipového medu. Hlavná zložka musí byť mletá v mlynčeku na kávu do stavu prášku a pridať k nej med.

Pripravená zmes sa konzumuje ráno na prázdny žalúdok po dobu 3 dní. 3 hodiny po konzumácii zmesi sa pije preháňadlo. Ak sa liečba vykonáva pre malé dieťa, počet komponentov sa zníži na polovicu.

s cesnakom

Tento recept má dvojaký účinok, pomáha nielen zbaviť sa červov a škrkaviek, ale aj prečisťuje žily a kapiláry. Na prípravu lieku musíte na panvici vyprážať 200 g semien. Potom ich rozdrvte v mixéri a pridajte 6 strúčikov strúhaného cesnaku a 2 lyžice medu. Výsledný produkt riadne premiešajte a nechajte 10 hodín lúhovať. Liečivo sa užíva ráno a večer v polievkovej lyžici počas 4 dní. Po užití lieku počas 3 hodín je zakázané jesť.

S ricínovým olejom

tekvicové semienka s ricínovým olejom na červy

Ricínový olej je mierne a jemné preháňadlo, ktoré pri použití s tekvicovými semienkami má silný antihelmintický účinok. Ak chcete očistiť telo od parazitov, musíte konať týmto spôsobom: 3 dni ráno jesť 100 g lúpaných semien a večer, 3 hodiny pred spaním, piť lyžicu ricínového oleja. Alternatívne sa nechá pomlieť 100 g semien a výsledný prášok sa zmieša s 15 ml ricínového oleja. Pri použití tohto receptu sa zmes musí užívať pred spaním.

S mliekom

Tento recept sa častejšie používa na odstránenie ascaris u detí kvôli príjemnej chuti lieku. Na jeho prípravu nalejte 200 g olúpaných tekvicových semien s pohárom teplého mlieka a všetko rozšľahajte v mixéri. Výsledná zmes sa konzumuje namiesto raňajok počas 4 dní. Po hodine užívania lieku nemôžete piť a jesť. Po 3 hodinách musíte užiť preháňadlo alebo urobiť klystír. Pre konsolidáciu efektu zopakujte postup nasledujúci deň. To pomôže odstrániť zvyšné parazity z tela.

Na poznámku! Pri súčasnom použití tekvicových semien s anthelmintikami sa ich účinok niekoľkokrát zvyšuje.

Lekárska metóda

Metóda čistenia od červov, vyvinutá odborníkom, pozostáva z 3 etáp. Napriek tomu, že technika zahŕňa použitie výlučne prírodných produktov a komponentov, neodporúča sa deťom do 16 rokov a tehotným ženám. Je to spôsobené tým, že takéto čistenie môže negatívne ovplyvniť oslabený organizmus. Postup odčervenia zahŕňa nasledujúce kroky:

 • palina. Osoba potrebuje piť 50 ml infúzie paliny ráno a večer počas 3 dní. Táto rastlina obsahuje veľa zložiek, ktoré majú škodlivý účinok na pásku a škrkavky. Po ukončení tejto fázy sa liečba preruší na 5 dní;
 • tekvica. Táto fáza zahŕňa odstránenie zvyšných parazitov z tela. Aby ste to dosiahli, počas týždňa ráno a večer musíte zjesť 300 g lúpaných semien. Zároveň by sa nemali omývať vodou alebo niečím na zachytenie, pretože to zníži terapeutický účinok. Po 2 hodinách musíte užiť preháňadlo na báze soli a urobiť klystír. Štádium trvá 7 dní, postup sa opakuje denne. Na urýchlenie a uľahčenie procesu čistenia sa počas týchto 7 dní odporúča jesť ľahké jedlo rastlinného pôvodu;
 • olivový. Táto fáza je konečná a konsoliduje výsledok. Pacient potrebuje užiť cholagogum pripravené z olivového oleja (250 ml) zmiešaného s citrónovou šťavou (100 ml).

Ak budete prísne dodržiavať každý z týchto krokov, výsledok bude 100%. Je to spôsobené tým, že škrkavky a červy sa bojí paliny a tekvicových semien, kombinácia týchto zložiek má na ne škodlivý vplyv.

Predpis pre tehotné ženy

tehotenstvo a použitie tekvicových semien na červy

Počas nosenia dieťaťa je ženám zakázané používať väčšinu liekov. Pri infekcii hlístami lekári odporúčajú zastaviť používanie ľudových receptov, pretože sú šetrné k telu a pri správnom používaní nespôsobujú vedľajšie účinky. Na prípravu lieku je potrebné zmiešať 100 g semien s 300 ml mierne zahriateho mlieka a rozdrviť zložky v mixéri. Zmes sa používa na raňajky. Po 2 hodinách musí žena vypiť lyžicu ricínového oleja, ktorý má mierny laxatívny účinok. Takýto liek pomôže nielen odstrániť parazity z tela, ale má tiež pozitívny vplyv na vizuálnu funkciu, podporuje odstraňovanie prebytočnej tekutiny a znižuje príznaky toxikózy. Účinnosť a bezpečnosť receptúry bola potvrdená viac ako jednou generáciou žien, takže ak sa v tele zistia helminty, môžete ho bezpečne použiť.

Kontraindikácie a predávkovanie

Napriek tomu, že tekvicové semená sú prírodným a bezpečným produktom, nie všetci pacienti ich môžu použiť na boj proti helmintom. Je to spôsobené tým, že pri niektorých chorobách môžu nepriaznivo ovplyvniť fungovanie vnútorných orgánov a systémov. Odporúča sa odmietnuť liečbu týmto produktom, ak máte nasledujúce zdravotné problémy:

 • alergická reakcia na zložky, ktoré tvoria semená;
 • otvorená forma žalúdočného vredu;
 • pankreatitída (najmä terapia je nebezpečná v štádiu exacerbácie ochorenia);
 • ťažké štádium urolitiázy;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu;
 • individuálna intolerancia na tekvicu.

Treba mať na pamäti, že v semenách je obsiahnutá kyselina kyanovodíková, ktorá pri nadmernej konzumácii má negatívny vplyv na organizmus. Preto je potrebné tento komponent používať v rozumných medziach.

Ak ignorujete pravidlá a konzumujete tekvicové semená v nadmernom množstve, následky takéhoto ošetrenia môžu byť nasledovné:

 • nevoľnosť a záchvaty zvracania;
 • porušenie kresla;
 • zrýchlený srdcový tep a tachykardia;
 • nepohodlie a bolesť počas vyprázdňovania močového mechúra.
Aby sa minimalizovalo riziko negatívnych prejavov, pred začatím liečby sa odporúča konzultovať s lekárom, ktorý vám po vyšetrení a testovaní povie, či je možné produkt použiť v konkrétnom prípade.

Záver

Tekvicové semienka sú chutným a zdravým produktom, s ktorým sa zbavíte takmer všetkých druhov červov. Pri správnom používaní nespôsobujú vedľajšie účinky a komplikácie. Tekvicové semienka môžete konzumovať nielen ako liek, ale aj ako profylaktikum proti helmintióze.